זגורי אמפריה

דרמה קומית חדשה מבית הוט, על משפחה ברוכת ילדים מבאר שבע כשאחד הבנים- אביאל, גורש מהבית כשהיה בגיל 15, הוא נשלח לפנימייה ומאז החלו חרחורים ומריבות בין בני המשפחה.

העלילה נפתחת כאשר סבי המשפחה גוסס ומבקש לראות את אביאל, אותו לא ראה כ-8 שנים לפחות. אביאל, קצין בצבא, נקרא על ידי אימו ואחיו בטלפון לסור לבית סביו וכשהגיע למקום סביו השביע אותו להמשיך את פועלו ולפתוח מחדש את הפלאפלייה שלו שנקראת "לאפל", מלבד זאת סבי המשפחה לא הוריש לאף אחד מבני המשפחה אף לא אגורה אחת, אלה תרם את כל כספו לייצור כיפות לעלייה לקבר של צדיק.

הדבר גרם לכל המשפחה אף יותר לשנוא את אביאל, ולסכסוכים בין בני המשפחה. אך בזאת הדבר לא נגמר, אחותו של הסבא הטילה קללה על בני המשפחה אשר תרדוף ותרחף מעליהם, כיוון שהיא רצתה לשבת על אחיה שבעה ומכיוון שהסבא רשם בצוואתו שהוא אינו רוצה בכך עליהם היה לצייט לבקשתו האחרונה.

כל מנהגיה של המשפחה הם לא פרי דמיונו של הכותב- מאור זגורי, הם מן החיים האמיתיים שבו הוא היה חי כשהיה בבאר שבע.הדמויות:

עוז זהבי הוא אביאל- קצין בצבא שגורש מהבית בגיל 15, בעל חברה בלונדינית- קצינה בצבא גם כן באותה יחידה שבה משרת אביאל, ידוע בכינויו "הנימול" כי הוא נולד בלי עורלה, לאביאל יש חיכוכים עם אביו ואחותו בגלל שהוא היה היחיד שקיבל את הירושה מסביו.

משה איבגי הוא אלברט זגורי- אבי המשפחה, אדם שעושה מה שנוח לו, כשבא לו הוא דתי ומאמין, כשבא לו הוא נחמד, אדם מאד לא אמין, בוגדני ומסוכסך עם אביאל, רוצה רק את הפלאפלייה שהוריש אביה של אשתו לאביאל.

נינט טייב היא ליזי השכנה- הבת של השכנה המשוגעת, אך אהבת נעוריו של אביאל, ליזי היא בחורה חכמה ושנונה במיוחד, אבל קצת מוזרה, היא לא שייכת למקום בו היא נמצאת במכל הבחינות. ליז למדה מאימה לקרוא בקלפים ובקפה. אהבתה לאביאל נקטעה בשל גירושיו לפנימייה. היא בעלת לב טוב, כאשר היא שברירית נורא אל מול אביאל. היא אינה יודעת מי הוא אביה ומטפלת באימה מזה שנים.

חן אמסלם היא אבישג זגורי אחותו של אביאל, היא אישה יפת מראה אך עם לשון חדה מאד, כל מה שמעניין אותה הוא שאביה יקבל את הירושה כי היא חומרנית ויודעת שמאביאל לא ייצא לה כלום, אך לעומת זאת היא היחידה ששולטת באביה, לכן היא רואה בזו הזדמנות. היא לא למדה מעולם אך היא חכמה מאד.

שרה פון שוורצה היא ויויאן זגורי- אם המשפחה, האמא הטובה החמה והדואגת, היא נותנת את הטון בבית, מאמינה באמונות טפלות וכישופים.

קובי מימון הוא אבי זגורי- האח הבוגר במשפחה אך לא החכם בניהם, לאחרונה התגייס למשטרה ומנסה בכל דרך אפשרית להוכיח את עצמו. אף אחד מבני המשפחה לא באמת מקשיב לו והוא מנסה להוכיח את עצמו בכל פעם מחדש.

יפית אסולין היא מירי זגורי- אחותו של אביאל- רווקה ממורמרת שחושבת שהיא הכי חכמה בעולם וצריך לברך אותה על כך ובפועל הדבר שונה ב180 מעלות, היא לא משכילה במיוחד וכל אהבתה היא ניקיון, בזה היא גם עובדת.

ישראל אטיאס הוא אביתר זגורי- אחיו של אביאל, חכם, יפה ובעל קסם מיוחד שרוצה להיות זמר ומחכה לפריצה הגדולה, הוא מרוכז בעצמו ורק רוצה פרסום.

הילה הרוש היא אביגיל זגורי- הבת המפונקת במשפחה, בכיינית ורגשנית שכל הזמן רבה עם אחיה הקטן אביר- אך למעשה הוא החבר היחיד שלה במשפחה. היא מאמינה באמונות טפלות באמונה קשה וכל מה שהאמונה אומרת זה אמן.

אייל שיקרצי הוא אביר זגורי- בן הזקונים של המשפחה, אוהד מושבע של הפועל באר שבע, בלגניסט קטן, יוצר סביבו מהומות , מקלל ומגדף כל הזמן, בעל ייצר מיני גבוה במיוחד, אנוכי שלא אכפת לו מכלום, אך יחד עם זאת הוא בעל חוש הומור מפותח מאד ואמיץ במיוחד.